Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yüzeyden kırılmadan cihazla tarama yapılarak tespit edilen su kaçakları tadilat fiyatlarını büyük oranda düşürmektedr. Su tesisat borularının geçtiği her yerde görüntülü cihazla su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Patlak noktanın bulunup tamir için alındıktan sonra onarım işlemi gerçekleşmektedir. Evinizde yaşadığınız su tesisat şikayetlerini cihazlı tesisatçı yardımı ile çözmek için bizi arayın. Şirketimiz Teknolojik cihazlarla çalışan su kaçağı şirketi sektöründe en eski kuruluştru.

Pis su yada temiz su kaçaklarında bulunmayacak kaçak yoktor. Kaçak aranırken sisin sabırlı bekleyişiniz bizi sonuca götürmede en büyük etkendir. Sundan emin olun servis için gönderdiğiğimiz tesisatçı ustalar deneyimli personellerden oluşmaktadır. Bu çalışmalar su kaçağı arama ekibine ön verme açısından çok önemlidir. Ancak su kaçağı bulma ekibinin asıl görevi su kaçağının tam olarak yerini bulmak bu noktayı işaratleyerek tamirat ekibinin o noktaya gitmesini,, boruyu tamir etmesini sağlamaktır. Basit kaçaklarda su kaçağı servisi patlak borunun tamirini, hemen yapabilir. Su kaçağı noktasının belirlenmesi öncelikle ekibin tecrübesine ve kabiliyetine dayanır. Böyle bir ekibin yetişmesi, yeterli bir ekipman sağanması yeterli eğitimlerin verilmesi  bu işle ilgilenen su kaçak firmalarının görevidir. Kurumsal su kaçak şirketinin işi yapmaktan çok, yaptığı işin arkasında durabilmesi daha önemlidir. Söz verilen zaman aralığı içerisinde mutlaka müşteriye hizmet verilmesi gerekmektedir.

Su sızıntısı yapan yerieri belirlemek için bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin her biri sağlam ve hassas sonuçlar vermesine rağmen, kullandıkları yerler koşullarına göre değişir. Hangi tekniğin kullanılacağına karar vermek için eldeki ekipman ve bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Gaz izleme yekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler. Kaçak bulmada en yaygın olarak kullanılan ses yöntemi hızlı ve maliyet olarak e ucuz fiyata yaptırabileceğiniz bir su sızıntısı kontrol yöntemidir.

 • Patlak Boruyu bulma
 • Su sızıntısı arama
 • Çatlak boru tespiti

Ses dinleme yöntemi su kaçağı noktalarının bulunmasında kullanılan en yaygın ve en etkili yoldur. Zemin üstünden boru boyunca ses dinlenerek sesin ne yüksek olarak geldiği nokta bulunur. Şehir şebekelerinde zemin sert olduğundan bu yöntemle iyi sonuç alınır. Bina dışında meydana gelen kaçaklarda zemin yumuşak toprak ve çeşitli bitkiler olduğu için ses tam olrak duulmaz. Boru döşemek için açılan kanalın doldurulması başka bir bölgeden gelen malzeme ile yapıldığında zeinin eski durumu bozulacağından ses iletimi zayıf  olacaktır. Ayrıca zemin altında farklı dolgu malzemelerinin bulunması da sesin karakteristiğini değiştirir.  Gaz izleme metodu ve kaçak sesi düzelticisi gibi yeni gelişen metodlar ses dinleme metodunun alternatifi değil yardımcısıdırlar. Ses dinleme metodunun avantj ve dezavantajları aşağıda sıralanmıştır. Metodun dezavantajları çok kötü olmasına rağmen su kaçaklarının %80’i ses dinleme ile bulunmaktadır. Su kaçağı teknisyenleri pretik olarak bitkilerin anormal gelişmesini topraktaki nem durumu veya kar ve don olayını gözleyerek de su kaçağı noktalarını bulmaya çalışırlar.

Ses Dinlemenin Avantajları

 • kullanılan aletler pahalı fakat kaçak tamiri ucuz ve sağlamdır,
 • yer altında fazla gürültü yoksa, dinleme işlemi fazla zaman almaz,
 • Bu şartlar altında abone sayaçları dinlenerek su kaçağı noktalarının yeri kolaylıkla bulunur.

Dinleme Yönteminin Dezavantajları

 • Bazen sesin en yüksek olduğu yeri bulmak güçtür,
 • en yüksek sesin en yüksek olduğu yeri bulmak çok güçtür,
 • En yüksek ses her zaman için kaçağın yakınında oluşmayabilir,
 • Yoğun trafiğin gürültülü sanayinin bulunduğu bölgelerde erkili ses dinleme yapılamaz,
 • Başarılı bir ses dinleme çalışması teknisyenin kabiliyetine ve tecrübesine dayanır;
 • Bazı kaçakların çıkardığı sesler hiçbir ses dinleme tekniği ile duyulmayabilir.

Gürültülü Bölgelerde yapılacak ses dinleme çalışmaları geceleyin yapılabilir. Eğer mümkün olursa çok gürültü yapan fabrika pompa gibi dinleme sırasında çalışırılmamalıdır.

Bir su kaçağı tespiti yapılırken su sızdıran bölgeyi bulmak gerekir. İşlemlerin sıralı olrak yapılması esnasında kısa sürede çok sayıda patlağın tamiri ortaya çıkabilir. Fakat etkili bir yöntem kullanıldığında meydana gelen patlakların tamirinde bir çoğalma olmayacak, meydana gelen patlak kadar tamirat yapılacaktır. Çünkü patlakların oluşmasını etkileyen faktörler değişmeyecektir. Patlakların oluşumunda kullanılan aletler ortamında kullaılan tesisat borusuna yada evde sürekli meydana gelen su kaçağına göre değişiklik gösterebilir. Evde sürekli su kaçağı meydana geliyorsa bunun nedeni boruları birbirine kaynak yaparak yapıştırma biçiminin acemi bir şekilde olmasından kaynaklanabilir, Bu yüzden basınç vermeden su kaçağını termal kamera veya nem ölçer cihazı kullanılarak bulmak gerekebilir. Su kaçağı bulma yöntemleri Doğru uygulandığında patlak sayılarındaki artış maliyet olarak müşteriye daha az yansıyacaktır. Hassa ölçümler kullanılarak yapılacak işlemler çürüyen boruların tamirinde masrafı büyük oranda düşürecektir. Su hasarı oluşan dairede patlama sebebi bilinirse ilerde oluşacak kaçakların önüne geçilmiş olur.

Çekmeköy su kaçak tespiti hizmetini alabilmeniz için google haritalarından da bizlere ulaşabilrisniz

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

 • Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi
 • Termal Kamera Yöntemi
 • Kamera Görüntüleme Yöntemi
 • Gaz İzleme Yöntemi
 • Boyalı Su Kullanılarak Kantemçak Bulma Yöntemi
 • Akustik Dinleme Yöntemi
 • Kimyasalla Kaçağı Kapama Yöntemi
 • Nem Ölçme Yöntemi
Karahan tespit

Su Kaçak Tespit

Kaçak Tespit

Su Kaçak Tespit

Karahan tesisat

Su Kaçak Tespit
Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

Selim KARAHAN

Su Kaçak Tespit

Su Kaçak Tespit
00:00
--
/
--